E shtunë, 1 Tetor, 2022

Ju prezantojmë me nxënësen Anastasia Jaka: Nga Dubai në Gjakovë, si po shkollohem dhe po ndjek rrugën e artit dhe muzikës

- Advertisement -

Albanian Kids Education dhe Kids of Kosova në vazhdën e prezantimeve të nxënësve me talente të ndryshme, ju prezanton me një nxënëse tejet të dalluar.

Kjo është Anastasia Jaka nga Gjakova, e cila ka kryer një gjysmëvjetor shkollor edhe në Dubai dhe më pas është kthyer në vendlindje.

- Advertisement -

Anastasia në një intervistë me video flet për shkollimin e saj, dhe karrierën që synon ta ndërtojë.

Ndiqeni intervistën e plotë:

 

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Xhevahire Krasniqi, mësuesja e prekur dy herë me kancer: Si e luftova dhe ju riktheva familjes e nxënësve

Është prekur dy herë me kancer, por sot fatmirësisht gëzon shëndet të mirë dhe...

INTERVISTË| Dr.Lumnije Kqiku kosovarja e parë që preku majat e shkencës: Si e kujtoi hyrjen në librin enciklopedik më prestigjioz në botë

Është nga Gjilani por jeton në Austri nga ku nuk i ndahet shkencës e...

INTERVISTË| Zv.ministri Dukagjin Pupovci: Ligji i ri do të sjellë rritjen e pagave në arsim

Çështja e shamisë në shkolla, greva në arsim në prag të vitit të ri...

Kjo është mësuesja nga Kosova që duhet ta marrin shembull të gjithë

Është një mësuese e re, por me plotë vullnet për punë. Përveç punon jashtëzakonisht...