E martë, 29 Nëntor, 2022

Ja pse fëmijët e lindur në muajin janar janë të veçantë

Muaji janar konsiderohet të jetë muaji i fillimit për realizimin e qëllimeve.


Në qoftë se fëmija juaj ka lindur në këtë muaj, konsiderojeni veten me fat pasi përmban ndër karakteristikat më të mira.

- Advertisement -

Më poshtë, lexoni disa karakteristika të fëmijës suaj të lindur në muajin janar shkruan Parenting.FirstCry, transmeton GazetaShneta.

-Janë qesharakë

Fëmijët e lindur në janar kanë një sens të natyrshëm të humorit.

- Advertisement -

-Janë të qetë

Fëmijët e lindur në muajin janar kanë shumë pak gjasa që të jenë nervoz.

-Ka gjasa që në të ardhmen të jenë mjekë

Zakonisht, nënat janë ato që shfaqin preferenca në karrierën e fëmijës së tyre.Mirëpo, nëse fëmija juaj ka lindur në janar, atëherë kanë shumë gjasa që të bëhen mjekë.

-Janë të guximshëm dhe të pavarur

Fëmijët e lindur në janar janë të guximshëm dhe të pavarur.Ata pëlqejnë të marrin mbi vete përgjegjësi dhe dijnë sesi ta menaxhojnë.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...