E shtunë, 1 Prill, 2023

Ishte vetëm 13 vjeç kur e krijoi, del në shitje albumi i parë i Ed Sheeran

- Advertisement1-

Një demo e rrallë e regjistruar nga Ed Sheeran kur ishte vetëm 13 vjeç është nxjerrë në ankand në Britaninë e Madhe.

Albumi quhet “Spinning Man” dhe ka gjithsej vetëm 20 kopje, 19 prej të cilave Sheeran ja ka dhuruar miqve dhe familjarëve. Shitësja, që dëshiron të mbetet anonime, e bleu demon nga nëna e këngëtarit në qytetin e tyre në Framlingham, Suffolk, në 2005. Ajo tha se i kishte blerë regjistrimet pasi dëshironte të mbështeste muzikantët vendas.

- Advertisement -

Demo shitet bashkë me një kopje të“The Orange Room” të vitit 2005, CD-ja e dytë të Sheeran, dhe së bashku mund të kapin vlerën e 20,000 paundëve.

Drejtuesi i Ankandit, Paul Fair Weather tha ajo që bie në sy është “përkushtimi” i prindërve të Sheeran.

Prindërit e Edit luajtën një rol të madh në karrierën e tij dhe është mbresëlënëse të shohësh përkushtimin e tyre në shitjen e kopjeve individuale të CD-së së djali tadoleshent.”

- Advertisement -

Në fillim të këtij muaji, një ankand i relike vetë Ed Sheeran mblodhi më shumë se 400,000 £, dhe paratë shkuan për të mbështetur fëmijët dhe të rinjtë me aftësi të kufizuara.Më shumë se 220 artikuj u shitën si pjesë e Ed Sheeran: Made in Suffolk Legacy Ankand.

Ed Sheeran është një ndër artistët më të suksesshëm që shet miliona kopje të albumeve të tij në të gjithë botën dhe kjo sigurisht e ka bërë edhe një ndër personazhet me të pasur të industrisë së muzikës.Tani fansi më me fat i tij do të mund të ketë vetëm për vete albumin e parë të këngëtarit.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm personat me koeficient të lartë të inteligjencës mund të dallojnë një shkronjë të ndryshme në foto

Zgjidhja e një iluzioni optik kërkon aftësi të mira vëzhgimi dhe një sy të...

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...