E diel, 7 Gusht, 2022

“Ishte nxënës shembullor”, 17 vjeçari i vrarë në Deçan po kthehej nga shkolla kur u qëllua në autobus

- Advertisement -

Tre persona kanë vdekur pas një sulmi mbi një autobus me nxënës në fshatin Gllogjan të Deçanit.


Shoferi i autobusit dhe dy nxënës kanë mbetur të vdekur nga ky sulm.

- Advertisement -

Koordinatori i shkollës “Kadri Kusari” në Gjakovë, Arben Sufaj ku vijonte mësimet nxënësi i vrarë i moshës 17 vjeçare ka thënë se ai ka qenë nxënës shembullor.

“Përshëndetje nxënësi L.H ishte nxënës shembullor i shkollës së mesme “Kadri Kusari” në Gjakovë. Po ju shkruan koordinatori i Shkollës Arben Sufaj. Na ka prek ky lajm pa masë neve si staf i shkollës pasi ka qenë nxënës i urtë e shembull për neve si staf.”, ka shkruar ai raporton Gazeta Online Reporteri.net.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

“Mësimdhënësit nuk po duan që drejtorët e shkollave t’i vlerësojnë”

SBAShK-u dhe MAShTI-i janë pajtuar që të mos ketë testim të mësimdhënësve, por vetëm...

Pak interesim për t’u regjistruar në profesionet deficitare – veterinari dhe ndërtimtari

Për një numër drejtimesh në Universitetin e Prishtinës të rinjtë nuk kanë treguar interesim,...

Rrahman Jasharaj: Vlerësimin e mësimdhënësve do ta bëjnë drejtorët e shkollave

SBAShK-u dhe MAShTI-i janë pajtuar që të mos ketë testim të mësimdhënësve, por vetëm...

20 për qind e fëmijëve nga Kosova që jetojnë në Zvicër i përfundojnë studimet universitare

Fëmijët e emigrantëve në Zvicër po dalin të jenë më të arsimuar sesa prindërit...