E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Ish-mësimdhënësi që riktheu zanatin e të atit

- Advertisement -

Me profesion është mësimdhënës i gjuhës shqipe, por me largimin nga puna pas 17 vjetësh, Fari Luzha e riktheu zanatin e babait të tij në përpunimin e drurit dhe tani po e vazhdon atë i vetëm.


Luzha madje ka ruajtur edhe punishten kur dikur punonte bashkë me të atin, e në të ardhmen thotë se dëshiron ta ketë si muze.

- Advertisement -

Ai shpreson që në punishten mbi 70-vjeçare zanatin për përpunimin e drurit ta vazhdojnë edhe gjeneratat e reja të familjes.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nagavci vjen me një postim në Facebook, nuk flet për grevën

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka nënshkruar sot kontratat për ndërtimin e pesë çerdheve...

Nexhmi Hoxha nga Këshilli i Prindërve: Me padurim presim presim pezullimin e grevës

Anëtari i Këshillit të Prindërve të Prishtinës, Nexhmi Hoxha ka folur rreth qëndrimit të...

KMDLNJ kërkon dorëheqjen e ministres Nagavci

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriu, sot ka kërkuar dorëheqjen...

LAJMI I FUNDIT nga SBASHK-u për ndërprerjen e grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës është duke shqyrtuar pezullimin e grevës...