E diel, 5 Shkurt, 2023

Intervistë me Festina Kurteshi, studenten nga Gjilani që u vlerësua nga Presidentja e Komisionit Evropian / VIDEO

- Advertisement -

Një ekip i posaçëm i formuar nga Komisioni Evropian ka përzgjedhur pyetjet më të mira nga e gjithë bota të cilat plotësojnë disa kritere drejtuar Presidentes von der Leyen.


Ky ekip ka vlerësuar edhe pyetjen e Festina Kurteshit, studentes nga Gjilani, të Fakultetit të Administratës Publike, programi Shkenca Politike dhe Diplomaci në Kolegjin AAB, si të denjë për të i japur përgjigje vetë Presidentja e Komisionit Evropian.

- Advertisement -

“Kids of Kosova” (www.kidsofkosova), ka realizuar një intervistë me video me Festinan e cila tregon emocionet se si e priti bisedën me presidenten e Komisionit Evropian znj.Ursula von der Leyenlet, ndërsa flet edhe për shkollimin e saj, aktivitetet, ku ndër të tjera ka dhënë kontribut edhe për të drejtat e fëmijëve, por dhe gjëra tjera.

Ndiqeni intervistën me Festina Kurteshin që ka përpara një karrierë të ndritshme…

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Fadil Curri: Dy ngjarjet që nuk do t’i harrojë kurrë si mësimdhënës

Nga Albanian Kids Education Nuk i kanë mbetur as dy vite deri në pensionim. Por...

INTERVISTË| Agim Agushi: Karriera ime si mësimdhënës dhe rekordet që synoj t’i arrijë në zhonglim me top

Nga Albanian Kids Education Një profesor i dalluar i matematikës dhe një rekordmeni i Guinness...

INTERVISTË| Drejtori i shkollës private të Mjekësisë “Imperium”, Egzon Ratkoceri: Prioriteti ynë, shkollimi cilësor dhe punësimi i nxënësve me rezultate të mira

Nga Albanian Kids Education Secili prind dëshiron më të mirën për fëmijët e tyre, por...

INTERVISTË| Besianë Musmurati: Procesi i zgjedhjes së drejtorëve e zv.drejtorëve të shkollave në Prishtinë 100% transparent

Nga Albanian Kids Education Rekrutimi i mësimdhënësve, drejtorëve e zv.drejtorëve të shkollave në Kosovë çdo...