E enjte, 22 Prill, 2021

Interesante: Bananet e kaltra me shije të vaniljes

Bananet e kaltra me shije të akullores së vaniljes vijnë nga ishulli indonezian Java.

Ato janë shumë të shijshme, rriten në temperatura nga zero deri në 44 gradë celsius – dhe për këtë mund të rriten edhe tek ne.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Arsyet e shumta pse duhet të hani çdo ditë banane

Bananja mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar në krahasim me frutat e...

Kujdes, mishi i kuq rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Shkencëtarët britanikë e kanë lidhur konsumimin e çfarëdo forme të mishit të kuq siç...

Një listë me gjërat që nuk e prishin agjërimin gjatë muajit të Ramazanit

Nëse keni pasur dyshime se çfarë do të prishë agjërimin, kjo listë do të...

Hani ushqim herët dhe parandaloni diabetin

Zgjimi i hershëm dhe shkuarja me kohë në krevat, e bën njeriun më të...