E shtunë, 25 Mars, 2023

INTERESANTE: Ariun e zë gjumi në majë të shtyllës elektrike, ndërpritet energjia

- Advertisement1-

Një ari është ngjitur në një shtyllë elektrike në Arizona dhe e ka zënë gjumi. Videoja që është bërë virale në rrjetet sociale është filmuar nga një elektricist i zonës.


Në mënyrë që kafsha të mos dëmtohej, kompania e energjisë elektrike, ndërpreu energjinë për disa çaste, derisa u bë e mundur shpëtimi i tij. Autoritetet vendore, thanë se si pasojë e ngjarjes, energjia në disa zona të qytetit u ndërpre për të paktën 15 minuta.

- Advertisement -

Policia është njoftuar nga banorët, të cilët, janë habitur kur kanë parë ariun të flejë, në shtyllën elektrike të tensionit të lartë. Punonjësit zbritën ariun nga shtylla elektrike ndërsa kafsha fatmirësisht nuk u dëmtua nga incidenti.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm personat me koeficient të lartë të inteligjencës mund të dallojnë një shkronjë të ndryshme në foto

Zgjidhja e një iluzioni optik kërkon aftësi të mira vëzhgimi dhe një sy të...

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...