E martë, 2 Mars, 2021

Ide për nënat: 8 gjëra që mund të bëni gjatë ushqyerjes me gji të foshnjës tuaj

Shfrytëzojeni kohën më të mirë kur e ushqeni beben tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme. Këto janë idetë tona se si ju dhe foshnja juaj mund të shijoni atë kohë.


Ushqyerja me gji është gjëja më e mirë që mund t’i jepni fëmijës tuaj. Sidoqoftë, duhet pak kohë, dhe për ju është një mundësi e shkëlqyer të uleni, të relaksoheni dhe të relaksoheni ndërsa krijoni një marrëdhënie të mrekullueshme me fëmijën tuaj.

Në të njëjtën kohë, ushqyerja me gji mund t’ju kursejë shumë kohë. Kjo është arsyeja pse ne kemi një listë të shkurtër të gjërave që mund të bëni gjatë ushqyerjes me gji të foshnjës tuaj

1. Bisedoni me foshnjën tuaj, këndojini atij këngë

Nuk ka mënyrë më të mirë për të shijuar intimitet, në këtë mënyrë ju do të forconi marrëdhënien dhe do ta ndihmoni atë të zhvillohet. Përkëdhelni fëmijën, lëreni të ndiejë çdo prekje tuaj dhe lëreni të kënaqet, ju gjithashtu do të kënaqeni me gjestet e tij.

2. Hani

Ne e dimë sa vakte anashkaloni për shkak të përgjegjësive në shtëpinë përreth fëmijës. Kështu që ndërsa fëmija juaj është duke ngrënë, hani edhe ju! Bëni vetes një vakt të shijshëm dhe të shëndetshëm dhe shijoni çdo kafshatë, fëmija ndjen, kështu që do të kënaqet.

3. Pini ujë

Mos harroni të hidratoheni rregullisht. Nëse e harroni këtë detyrim, i cili është më se i detyrueshëm për ju që të keni rregullisht qumësht, atëherë lini që gjidhënia të jetë në një farë mënyre “ushqyerja me gji me ujë” edhe për ju. Pini sa më shumë lëngje të shëndetshme gjatë ditës.

4. Lidhu me familjen

Ju gjithmonë mund të shkruani disa mesazhe, të bëni një telefonatë, madje edhe në video dhe të flisni me të dashurit tuaj.

5. Bisedoni me mikun tuaj

Mundësia perfekte për të rinovuar jetën tuaj shoqërore, edhe përmes rrjeteve sociale. Pavarësisht sa përgjegjësi keni rreth fëmijës, është shumë e rëndësishme të mbani marrëdhënie miqësore. Ushqyerja me gji është një mundësi ideale kur jeni ulur, nuk vraponi përreth dhe fëmija është plotësisht i qetë.

6. Lexoni

Nëse nuk jeni rehat të mbani një libër me foshnjën tuaj, gjithmonë mund të lexoni në internet. Teknologjia gjithashtu ka shumë përparësi.

7. Dëgjoni një libër audio

Ju nuk jeni tipi për të lexuar: Atëherë një libër audio është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju që do t’ju relaksojë.

8. Dëgjoni muzikë

Luaj muzikën tënde të preferuar ose disa tone qetësuese dhe shijoji ato. Mbyllni sytë dhe merrni frymë thellë. Dhe foshnja do ta dojë atë, ne ju garantojmë. Muzika ka një rol terapeutik në shëndetin e foshnjës.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Shoqe apo mësuese? Eneda Tarifa zbulon marrëdhënien me të bijën

E ftuar në emisionin “Why Not” në RTV Ora ka qenë këngëtarja e njohur,...

5 gjëra për të cilat prindërit shpenzojnë para pa nevojë

Prindërit e rinj shpesh kanë dilema për shkak të shumë produkteve që ofrohen për...

Letër nga nëna me pesë fëmijë, për nënat me një e dy…

“Si ia del mbanë?” Nuk i kam numëruar, por e imagjinoj se këtë pyetje ma...

Ne, nënat e sotme, jemi edhe më heroina se nënat e gjyshet tona!

Sa herë që flitet për rritje të fëmijëve, në vesh më kumbojnë fjalët që...