E premte, 24 Mars, 2023

‘Ia prishën qetësinë’, momenti i tmerrshëm kur një hipopotam ‘i zemëruar’ ndjek anijen e turistëve

- Advertisement1-

Ky është momenti i tmerrshëm kur një hipopotam i zemëruar ndoqi një skaf me turistë për t’i detyruar ata të largoheshin nga territori i tij në Liqenin Victoria, Kenia.


Sipas mediave të huaja, pamjet tregojnë katër hipopotamë duke shijuar me qetësi ujin ndërsa anija afrohet para se njëri nga ata të sulmojë turistët.

- Advertisement -

 

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm personat me koeficient të lartë të inteligjencës mund të dallojnë një shkronjë të ndryshme në foto

Zgjidhja e një iluzioni optik kërkon aftësi të mira vëzhgimi dhe një sy të...

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...