E mërkurë, 28 Shtator, 2022

I shtruar në spital, 12-vjeçari që vuan nga tumori: Më ndihmoni të jetoj

- Advertisement -

Kristi Saka është 12-vjeçari që vuan nga tumori, që prej vitit 2018. Ndërsa prej afërsisht dy muajsh, ai është shtruar në QSUT.


Pas disa operacionesh, vogëlushi duhet të shkojë jashtë vendit për t’u operuar sërish në mënyrë që të jetojë.

- Advertisement -

Në një lidhje me Skype, bashkë me nënën e tij Florda Saka dhe gazetaren që ka publikuar rastin, Nertila Haxhia, Kristi ka bërë thirrje për ndihmë.

“Ka tre vjet në janar që endemi nëpër spitale, ndërsa këtu ka një muaj e gjysmë. Në nëntor të 2018 kishte dhimbje koke dhe qafe. Ne nuk e kuptonim se kujtonim se kishte ndonjë viroz.

Më dukeshin dy figura thoshte kur shikonte. E çuam për vizitë, na thanë që nga sytë është mirë por ka dicka tjetër. E sollëm në Tiranë në janar dhe bëri operacionin e parë. Ne jemi nga fshatrat e Durrësit”, tha mamaja e 12-vjeçarit.

- Advertisement -

“Më ka marr malli për të shkuar në shkollë. Për babin për vëllain për të gjithë. Më pelqen Bes Kallaku. Më bën të qesh me të gjitha videot, e shikoj te ‘Kosherja, në Facebook, Instagram.

I them shqiptarëve,vetëm të më ndihmojnë të ngjallem dhe unë, të shkoj në shkollë si të gjithë shokët e mi në shkollë”, u shpreh vogëlushi.

Të gjithë ata që duan t’i vijnë në ndihmë Kristit dhe familjes së tij, mund të kontribojnë në: Të dhënat bankare: Florda Kujtim Saka, numër llogarie 0001649799.

- Advertisement -

Dje vogelushin e surprizoi edhe Bes Kallaku

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...