E diel, 4 Dhjetor, 2022

I riu nga Drenasi prezanton punimin e tij në American Heart Associations në USA

Sefer Bytyçi nga Arllati i Drenasit ka prezantuar në American Heart Associations (AHA 2022) në USA, Chicago, Illinois, transmeton DrenicaOnline.

Kolegjit Riinvest njofton se ai në këtë konferencë ka prezantuar punimin “Percutaneous Coronary Intervention is Not Superior to Optimal Medical Treatment in Impacting Clinical Events in Stable CAD: A Systematic Review and Meta-Analysis” në kuadër të së cilit ka pasur rolin e “Data Scientist”.

- Advertisement -

Në linkun në vijim mund të gjeni dhe abstraktin e këtij punimi: https://www.abstractsonline.com/pp8/#!/10611/presentation/22131

Seferi është MSc. kandidat i Kolegjit Riinvest në “Shkenca e të dhënave dhe Analiza e Biznesit” dhe me sukseset e tij akademike dhe profesionale na bën krenarë çdo herë!

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Sa e njohin nxënësit kosovarë matematikën? Tregon raporti

Inxhinieri, Ermal Sadiku, ka komentuar një raport të International Mathematical Olympiad, ku Kosova renditet...

Keqplanifikimet në tender lënë nxënësit në Pozhoran me orar të shkurtuar qe tri vjet

Për shkak të keqplanifikimit të Ministrisë së Punëve të Brendshme me kriteret në tender,...

Jasharaj ‘selam’ Nagavcit: Jemi në konsultim me ekspertë të fushës se drejtësisë

Sindikata e arsimit shkëputjen e kontratës kolektive e konsideron “veprim të ngutshëm, të pabazuar,...

Njohësi i arsimit Argjend Osmani: Mungesa e inspektorëve e pamundëson monitorimin e cilësisë

Njohësi i arsimit Argjend Osmani, thotë se ngritja e cilësisë në arsim kërkon monitorimin...