E diel, 29 Janar, 2023

“I dashuri Mel, ti je i veçantë…”, mësuesja nga Prishtina i shkruan letër nxënësit të saj, babai i djalit e publikon

- Advertisement -

Mësuesja e shkollës fillore “Hasan Prishtina” në Prishtinë, Mimoza Zeqiri-Fazliu i ka shkruar një letër një prej nxënësve të saj më të mirë, Melit ku i uron gjitha të mirat pas përfundimit të klasës së pestë.

Letrën që mund ta lexoni më poshtë e ka publikuar babai i nxënësit i cili thotë se as ai si prind nuk kishte mundur t’i gjente fjalë të tilla për djalin e tij:

- Advertisement -

Postimi dhe letra:

Deshiroj te ndaj urimin nga mesuesja e djalit tim drejtuar dajlit tim, sot kur edhe mbaruan klasen e peste. Urim që ndoshta une si prind per djalin tim sdo kisha mundur ti gjeja te tilla fjale.

Mirenjohes per tere jeten.

- Advertisement -

***
I dashuri Mel,

Deshira ime per ty eshte te prekesh endrrat dhe t’i kthesh ne jete ato. Nuk ka rendesi sa te gjata jane, nuk ka rendesi sa te mundimshme jane, ti ec perpara sepse krahet e tu do te dergojne large nese ti lufton me pune, vullnet dhe deshire.

Meso, beso, deshiro, mos i le endrrat te harrohen ne sirtare.

- Advertisement -

Ti je i vecante dhe i mrekullueshem.

Me shume dashuri,

Mesuasja Mimoza Zeqiri Fazliu

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Jasharaj për (mos) publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria të mos bëjë veprime që acarojnë situatën

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Vdes profesori universitar kosovar, në një aksident komunikacioni në Bullgari

Një aksident me fatalitet ka ndodhur dje në Bullgari. Si pasojë e këtij aksidenti ka...

Rrahman Jasharaj: Misteri i pagave, e papranueshme koeficienti nën 120 euro

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për Paga – koeficienti mbahet sekret

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...