E enjte, 9 Shkurt, 2023

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Mësuesja Alketa Ipeku: Edhe unë shoh në Tik Tok, por nuk ka gjithmonë informacione të sakta

Nxënësi duhet të ndërgjegjësohet dhe të bindet se, jo...

Letra e mësueses së moshuar që është përshendetur nga e gjithë bota

Një mësues në pension i shkroi letër gazetës lokale...

Sfidat e një mësimdhënësi

Shpend Rrukiqi, mësues i lëndës së matematikës, përcjell të...

Të fundit

Mësuesja Alketa Ipeku: Edhe unë shoh në Tik Tok, por nuk ka gjithmonë informacione të sakta

Nxënësi duhet të ndërgjegjësohet dhe të bindet se, jo...

Letra e mësueses së moshuar që është përshendetur nga e gjithë bota

Një mësues në pension i shkroi letër gazetës lokale...

Sfidat e një mësimdhënësi

Shpend Rrukiqi, mësues i lëndës së matematikës, përcjell të...

Nxënësi i klasës së katërt dërgoi në shkollë një vizatim, kur e panë mësuesit menjëherë i telefonuan policisë

Policia e Floridës kishte arrestuar në vitin 2017 Robert...

Pyetjet e rëndësishme që duhet t’i bëni mësueses së fëmijës tuaj

Pasi që raporti në mes të mësueses dhe fëmijës...

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka...

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të...

Më të lexuarat

LAJMI I FUNDIT: Vjen një propozim i ri për SBASHK-un dhe Qeverinë për ndërprerjen e grevës

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami ka dalë me një propozim për SBASHK-un dhe Qeverinë që të ndalet greva. Ajo i rekomandon SBASHK-ut të pranojë ofertën...

Ditari model i një mësuesi që vështirë që e gjen sot / FOTO

Ditari model i një mësuesi që vështirë që e gjen sot. Një mësues që i kushtoi deri në momentin e fundit të jetës së tij...

Vjen kërkesa e fundit: Shkarkoje që sonte ministren Nagavci, merr vendim për hapjen e shkollave

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje kryeministrit Albin Kurti ta ndalë grevën në arsim ose të japë dorëheqje. Haradinaj kërkon nga Kurti...

Mësuesja i tha nxënësve: Ju dua shumë të gjithëve, por njërin e veçoi më tepër, sepse…

Ditën e parë të vitit shkollor, mësuesja doli para klasës së pestë dhe nxënësve të saj të dashur, u dhuroi një fjali tepër të...

SBASHK-u vjen me njoftimin e fundit për grevën

Greva në arsim ka hyrë në javën e tretë dhe ende asnjë marrëveshje mes Sindikatave të Bashkuara të Arsimit (SBASHK) dhe Qeverisë së Kosovës....

Përfundon takimi mes Kurtit, Jasharajt e kryesindikalistes evropiane – ky është vendimi

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar e Arsimit, Shkencës Rrahman Jashari dhe drejtoresha e Përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE) Susan...

Psikologët: Fëmijët me intelegjencë të lartë kanë këto karakteristika

Shumica e prindërve kanë dëshirë të mendojnë se fëmija i tyre është inteligjent. Por, çfarë thonë psikologët për fëmijët tuaj të talentuar? Hulumtimet tregojnë se...

LAJMI I FUNDIT: Flasin nga SBASHK-u, tregojnë nëse fillon nesër mësimi

Ymer Ymeri nga SBASHK-u thotë se çështja e grevës, tashmë është në duart e Qeverisë Kurti. Ai thotë se SBASHK-u është në pritje të Qeverisë...

PAGAT: Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit

Kreu i BSPK-së, Atdhe Hykolli, ka bërë me dije se të hënën dalin pagat për zyrtarët publik. “Sot kam pasur kontakte me parterin tonë social,...

Yje

Opinione

Sport

spot_img

Historitë e fundit

Qëndroni në kontakt:

255,324FansLike
97,058SubscribersSubscribe

Mos i humbisni:

Mësuesja Alketa Ipeku: Edhe unë shoh në Tik Tok, por nuk ka gjithmonë informacione të sakta

Nxënësi duhet të ndërgjegjësohet dhe të bindet se, jo...

Letra e mësueses së moshuar që është përshendetur nga e gjithë bota

Një mësues në pension i shkroi letër gazetës lokale...

Sfidat e një mësimdhënësi

Shpend Rrukiqi, mësues i lëndës së matematikës, përcjell të...

Nxënësi i klasës së katërt dërgoi në shkollë një vizatim, kur e panë mësuesit menjëherë i telefonuan policisë

Policia e Floridës kishte arrestuar në vitin 2017 Robert...

Pyetjet e rëndësishme që duhet t’i bëni mësueses së fëmijës tuaj

Pasi që raporti në mes të mësueses dhe fëmijës...