E shtunë, 1 Tetor, 2022

Histori suksesi: Aida Birinxhiku, zgjedhet deputete në Parlamentin e Suedisë

- Advertisement -

Drenicasja Aida Birinxhiku, ka shënuar historinë duke u bërë kështu deputetja e parë shqiptare në parlamentin suedez.

Edhe pse vetëm 23 vjeçare, ajo ka arritur të bëhet një emër i njohur në politikën suedeze.

- Advertisement -

Pavarësisht moshës së re, ajo ka shkëlqyer në fushatën elektorale që është mbajtur në Suedi, duke qenë një nga kandidatet në pesëshen e parë të partisë Socialdemokrate.

Se bashkë me Aidën, mandatin e ka fituar edhe Adnan Dibrani.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Studenti nga Kosova del me veshje kombëtare shqiptare në ceremoni të diplomimit në Universitetin e Lichtensteinit

Drin Çeku një student nga Kosova, respektivisht nga Peja, në ceremoninë e diplomimit në...

Video prekëse që tregon se mësuesi nuk duhet harruar dhe respektuar gjithmonë

Një pilot në linjat turke zbulon se një nga mësuesit që ai kishte kaluar...

Shkalla e ulët e inteligjencës “shpëton” 25-vjeçarin nga dëbimi në Kosovë

Ai ka një shkallë të inteligjencës prej vetëm 70 IQ dhe konsiderohet si personalitet...

Gjuha shqipe e varfër, a do të flasim në të ardhmen veç me emoji?

Emojit janë këtu dhe janë këtu për të qëndruar, duke u zhvilluar e përmirësuar...