E hënë, 26 Shtator, 2022

Histori si në për filma: Shqiptari bllokohet në borë 4 metra

- Advertisement -

Katër metra ka shkuar trashësia e dëborës në veri të vendit.

Një banor në Qafë Thore, i cili ishte izoluar është shpëtuar nga FNSH, që i shkoi në ndihmë.

- Advertisement -

Drejtuesi politik i PS-së në qarkun e Shkodrës, Ilir Beqja ka publikuar në Facebook pamjet e momentit kur FNSH-ja së bashku me banorët e zonës shpëtojnë Pjetër Lulashin.

“Falë ndërhyrjes së disa banorëve të zonës, të punonjësve të FNSH-së dhe AZM-së Shkodër, Pjetër Lulashi ka dalë nga izolimi.

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...