E shtunë, 1 Tetor, 2022

Histori rrëqethëse: Voglushja që u dëbua me dhunë nga Kosova më 1999, sot ka diplomuar në Fakultetin e Stomatologjisë

- Advertisement -

Mirjeta Dragoshi si e vogël u dëbua nga vendlindja e saj për në Maqedoni, ku pothuajse kishte humbur.

Mirjeta vjen nga fshati Sojevë i komunës së Ferizajt.

- Advertisement -

Pavarësisht të gjitha vështirësve, ajo sot ka përfunduar studimet në fakultetin e Stomatologjisë.

Ajo mund të mos ia dilte në luftë, por për fat të mirë ajo kishte shpëtuar dhe sot Mirjeta është një stomatologe e diplomuar.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Mësuesja në pension e gatshme të japë mësim pa pagesë, fton edhe pensionistët e tjerë

Mësuesja në pension Seniha Gacaferri Vokshi u ka bërë një propozim të gjithë mësimdhënësve...

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të mirë mëngjesin e sotëm për...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...

Sefaj nga Këshilli Grevist: Be po ju bëj, Murati e Nagavci s’ishin bë drejtora as në Mamushë

Ali Sefaj nga Këshilli Grevist i BSPK-së, ka kritikuar Ministrin e Financave, Hekuran Murati,...