E martë, 24 Maj, 2022

Heroina drenicase: Infermierja ia shpëton jetën policit

spot_img
- Advertisement -

Infermierja e QKMF’së në Skenderaj, Agnesa Shala e cila njëherit është edhe mbesa e heroit Sejdi Shala, i ka shpëtuar jetën pjesëtarit të Policisë së Kosovës, A.S.

“Veprimi heroik dhe i menjëhershme i Agnesës kanë bërë që pjesëtari i policisë të shpëtojë nga më e keqja apo nga vdekja”, ka thënë zyrtari i policisë, duke dashur të mbetet anonim.

- Advertisement -

Agnesa për këtë gjest ka marrë edhe dekorata nga Krytari i Komunës së Skenderaj, Fadil Nura dhe nga komandanti i Stacioni të policisë në Skenderaj, Muhamet Kajtazi.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Simptoma që tregon se duhet të keni kujdes nga lija e majmunit

Shtatë raste të lisë së majmunëve janë konfirmuar në Mbretërinë e Bashkuar që nga...

Lija e majmunëve, IKSHPK del me njoftim për qytetarët e Kosovës

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka dalë me njoftim për qytetarët e Kosovës, për...

Lija e majmunëve, çfarë duhet të dimë për virusin që po përhapet në Evropë

Autoritetet shëndetësore në Evropë janë vënë në gatishmëri të lartë për rastet e konfirmuara...

A rrezikohet Kosova nga Lija e Majmunit? Tregon infektologu Tolaj

Lija e majmunëve është infeksioni më i ri me të cilin kanë filluar të...