E diel, 29 Janar, 2023

Hëna e parë e Re e 2021 – Në Bricjap sjell ndryshime të mëdha

- Advertisement -

Këtë janar, Hëna e Re do të jetë sfida jonë e parë.


2021-shi parashikohet si një vit befasues, ndryshimesh dhe të rejash. Nëse numerologjia na i ka konfirmuar këto shpresa, edhe Hëna e parë e Re e këtij viti, na dhuron surpriza të mëdha.

- Advertisement -

Pranë mesnatës së 13 janarit në fakt, Hëna e Re lidhet me Plutonin, i njohur për energjinë e tij transformuese, duke na dhënë një stimul të fortë të evolucionit të vetvetes.

Kjo do të thotë që do të ndihemi të motivuar të tejkalojmë frikat dhe xhelozitë, për t’u orientuar drejt një rritjeje personale.

Por hëna e re në shenjën e Bricjapit, më saktë 23 gradë në Bricjap, është në të njëjtin pozicion të janarit duke startuar përmbysjet e mëdha që nisën që para një viti.

- Advertisement -

Këtë janar, Hëna e Re do të jetë sfida jonë e parë, pika e integrimit mes energjive që na kanë shoqëruar nga viti 2020 dhe na presin përsëri në vitin 2021.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Këto janë pjesët e trupit të cilat mund të zbulojnë sa jeni inteligjent: A jeni ndër të mençurit?

Ka rezultuar që truri juaj nuk është i vetmi tregues i nivelit tuaj të...

Fëmijët e parë të familjeve janë më inteligjentë

Një studim gjerman shpjegon arsyen. Sipas tij, koeficienti i intelektit (IQ) ulet me 1,5%...

Përdoruesit e Twitter “të ndarë në dysh” rreth rezultatit të kësaj detyre matematikore

Në rrjetin social Twitter është nxitur një debat për shkak të një problemi matematikor...

Biologu kosovar zbulon insekt të rrallë në Kosovë, e quan “njeriu i pamençur”

Në laboratorin e tij brenda Universitetit të Prishtinës, Halil Berisha po shikon me shumë...