E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Helmimi i mbi 20 nxënësve në Lipjan: Dalin analizat nga AVUK-u

- Advertisement -

Në nëntor të këtij viti ishte lajmëruar për helmime nga ushqimi të disa nxënësve në Shalë të Lipjanit.

Sipas raportit të Policisë të ardhur sot, ata ishin helmuar në një lokal të “Fast Food”, shkruan lajmi.net.

- Advertisement -

Që atëherë, AVUK kishte marrë mostrat dhe i kishte dërguar për analiza.

Më 29.12.2021 kanë arritur analizat e mostrat të cilat kanë rezultuar si pozitive .

Me vendim të prokurorit rasti është duke u hetuar.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Smajljaj: Nëse sindikalistët lëshojnë pe dëshmojnë se janë të gatshëm për sakrificë

Profesori i universitar Avdi Smajljaj ka deklaruar se nëse SBAShK-u vendos t`i hap shkollat...

Këshilli i Prindërve letër krerëve shtetërorë: Nëse nuk ka marrëveshje deri më 1 tetor, fillojmë protestën

Kryesia e Këshillit të Prindërve të Kosovës ka paralajmëruar protestë në rast se Qeveria...

Nagavci vjen me një postim në Facebook, nuk flet për grevën

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka nënshkruar sot kontratat për ndërtimin e pesë çerdheve...

Nexhmi Hoxha nga Këshilli i Prindërve: Me padurim presim pezullimin e grevës

Anëtari i Këshillit të Prindërve të Prishtinës, Nexhmi Hoxha ka folur rreth qëndrimit të...