E diel, 29 Janar, 2023

Hapet Shoqëria Kulturore Artistike “Oda e Kijevës”

- Advertisement -

Sot, në Shtëpinë e Kulturës “Tahir Sinani” në Malishevë, u promovua dhe u paraqit publikisht Shoqëria Kulturore Artistike, “Oda e Kijevës”, kjo shoqëri, tashmë e konstituar dhe e regjistruar edhe zyrtarisht!


Kryetar i kësaj shoqërie është zgjedhur Hasan Toplana, kurse bordi përbëhet nga rapsodi, Rrahman Pagarusha, shkrimtari, Habib Zogaj dhe veprimtari, Cen Desku!

- Advertisement -

Me fjalë rasti u paraqitën Hasan Toplana dhe Cen Desku, kurse para të pranishmëve me këngë e valle u paraqitën Naim Krasniqi e Rrahmen Parusha, Salih e Feriz Krasniqi,(të rinjë), Adem Maxharra dhe me disa koreografi, grupi i valleve !

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Jasharaj për (mos) publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria të mos bëjë veprime që acarojnë situatën

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Vdes profesori universitar kosovar, në një aksident komunikacioni në Bullgari

Një aksident me fatalitet ka ndodhur dje në Bullgari. Si pasojë e këtij aksidenti ka...

Rrahman Jasharaj: Misteri i pagave, e papranueshme koeficienti nën 120 euro

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për Paga – koeficienti mbahet sekret

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...