E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Hapen shumë vende të lira pune për mësimdhënës e drejtor shkolle

Disa shkolla publike dhe private po kërkojnë mësimdhënës të lëndëve të ndryshme.

Drejtoria Komunale e Prizrenit ka hapur konkurs pune.

- Advertisement -

Kjo Drejtori kërkon 6 drejtor shkolle për shkollat fillore dhe të mesme të ulëta, shkruan Albanian Kids Education.

Komuna e Obiliqit ka hapur vende të lira të punës për mësimdhënës.

Vendet e lira janë për një mësimdhënës/e klase, një mësimdhënës/e në fushën e ekonomisë dhe një mësimdhënës të Artit Figurativ.

- Advertisement -

Edhe shkollave private ‘British School of Kosova’ që ka hapur konkurs për dy vende të lira të punës për mësimdhënës.

Kjo shkollë po kërkon një mësimdhënës të Gjuhës Angelze dhe një mësimdhënës për nivelin fillor.

Edhe komuna e Podujevës ka hapur konkurs për 33 mësimdhënës.

/Albanian Kids Education/.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

7-vjeçari bën krenar Kosovën, fiton në garat ndërkombëtare të matematikës

Molos Gashi, 7-vjeçar, ka korrur një sukses të madh në fushën e matematikës. Ai ka...

Pse aktivitetet edukative janë të rëndësishme për parashkollorët?

Aktivitetet praktike i lejojnë fëmijët të angazhojnë plotësisht shqisat e tyre gjatë procesit të...

“Nuk e shoh të ardhmen këtu”, studenti i infermierisë thotë se do të ik në Gjermani

Ishte i qartë kur zgjodhi të studionte për infermieri. Denis Syla profesionin nuk do ta...

Mësimdhënëset e Gjilanit detyrohen nga Drejtoria e Arsimit që të shkojnë në takimin me ministren

Dje ka nisur fushata globale “16 Ditët e Aktivizmit Kundër Dhunës me Bazë Gjinore”,...