E shtunë, 27 Shkurt, 2021

Tronditet peshkatari, e kap peshkaqenin me fytyrë njeriu / VIDEO

Një peshkatar është tronditur kur hapi barkun e një peshkaqeni dhe pa një këlysh me pamje të çuditshme, fytyra e tij dukej si njeri.


Abdullah Nuren, 48 vjeç, kapi në rrjetën e tij një peshkaqen në ishullin Rote Ndao në provincën Lindore Nusa Tenggara të Indonezisë të Dielën, 21 Shkurt. Kur i hapi barkun, peshkatari e kuptoi se peshkaqeni kishte qenë shtatzënë me tre këlyshë dhe njëri prej tyre kishte dy sy të mëdhenj rrumbullakë.

 

Abdullah e vendosi peshkaqenin e vogël mbi një karton dhe në pamjet e shpërndara nw internet duket sikur ka një fytyrë njerëzore. Abdullah tha se ishte këlyshi i vetëm i deformuar.

“Fillimisht gjeta një peshkaqen nënë të kapur në rrjetën e peshkarexhave. Të nesërmen hapa barkun e peshkaqenit nënë dhe gjeta tre këlyshë. Dy ishin si nëna dhe këlyshi tjetër dukej sikur kishte një fytyrë njerëzore”.

Peshkatari e mori në shtëpi peshkaqenin e vogël dhe po e ruan aty. Ai tregon se fqinjët i kanë ofruar para për ta blerë, por ai nuk pranoi ta shiste atë.

“Shtëpia ime ka qenë e mbushur me njerëz që duan të shohin peshkaqenin. Shumë njerëz duan ta blejnë, por unë do ta ruaj, mendoj se do të më sjellë fat të mirë”, u shpreh ai.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Çifti kinez kundërshton ligjin, paguan 155 mijë dollarë për të pasur 7 fëmijë

Një çift kinez ka paguar 155.000 dollarë tarifa në mënyrë që të ketë 7...

Ndiq këshillat e neurologëve: Ç’duhet të dini nëse po kaloni një ditë të keqe

Nuk ka lumturi të përhershme, por ka një rrugëtim drejt saj që mund të...

10 minuta bisedë në telefon zvogëlon ndjenjën e vetmisë

Të flasësh me dikë në telefon për dhjetë minuta disa herë në javë, nëse...

Gruaja bëri punët e shtëpisë për pesë vjet, gjykata urdhëron burrin ta paguajë bashkëshorten

Në një rast të veçantë, një gruaje kineze i është dhënë kompensim për punët...