E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Gruaja shtatzënë hidhet në oqean për të shpëtuar bashkëshortin nga peshkaqeni

- Advertisement -

Nuk thonë kot që femra është një forcë e madhe dhe shumë e guximshme.

Një grua shtatzënë, nuk u mendua dy herë për tu hedhur në ujë sapo vuri re një peshkaqen që po i afrohej bashkëshortit të saj ndërkohë që ai ishte duke kryer një zhytje.

- Advertisement -

Ngjarja ka ndodhur në Florida, ndërkohë që çifti ishin në një anije me familjarët e tyre. Sapo burri i saj u hodh në oqean, një peshkaqen i gjendur aty afër, u sul drejt tij. Margot, sipas deklaratës së lëshuar në polici, nuk e mendoi rrezikun ndaj saj por u hodh menjëherë në ujë për ta shpëtuar.

Reagimi i shpejtë i saj bëri që Andrew të mund të ngjitej me shpejtësi në anije dhe të shoqërohej drejt spitalit më të afërt për të trajtuar plagët e marra. Këto të fundit ishin të rënda siç deklaruan mjekët më vonë por mund të kishte shkuar edhe më keq nëse gruaja e tij nuk do të kishte ndërhyrë për ta ndihmuar.

Fatmirësisht, Margot është shëndoshë e mirë, gjithashtu edhe fëmija.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Nga Arbër Paçarizi: Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën

Nga Arbër Paçarizi: "Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën, andaj nëse...

Pas 8 vjetësh, familja me 12 fëmijë bashkohet si dikur

Të mbledhur në studion e programit “E diela shqiptare” në Tv Klan, rubrika “Ka...