E martë, 24 Maj, 2022

Gruaja që shet rroba të përdorura gjen 5 mijë euro në xhepat e tyre, befason me gjestin e saj

spot_img
- Advertisement -

Një grua që shet rroba të përdorura në tregun popullor të Papagout në Greqi ka bërë një gjest të rrallë.

Ajo ka gjetur 5000 euro në xhepin e veshjeve që kishte marrë për të tregtuar. Gruaja e identifikuar si Aleka i ka dorëzuar ato në polici në rast se dikush do shkojë për t’i kërkuar.

- Advertisement -

“Nuk mund të mbaja diçka që nuk është e imja”, deklaroi ajo.

Paratë i janë dorëzuar policisë por deri më tani askush nuk ka shkuar për t’i kërkuar. Nëse brenda vitit të ardhshëm nuk kërkohen nga pronari i tyre, atëherë do të shkojnë në Fondin e Depozitave.

Megjithatë, ajo u kërkoi autoriteteve që paratë të shkonin për “Buzëqeshjen e Fëmijës” dhe “ Arkën e Botës”.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...

Pse janë të rëndësishme hormonet e qumështit të gjirit?

Qumështi i gjirit përmban më shumë sesa thjesht kalori dhe lëndë ushqyese. Në fakt, është...

‘I dashur fëmija im i dytë, më fal! Me dashuri, mami’

I dashur fëmija im i dytë, Kurrë s’duhet të të kisha krahasuar me vëllanë tënd...

5 arsye pse duhet të dilni/udhëtoni më shpesh me mamanë tuaj!

Nga dashuria pa kushte te këshillat e përditshme, prania e mamave është një bekim...