E shtunë, 1 Tetor, 2022

Greva vazhdon, sindikalistët refuzojnë propozimin e ri

- Advertisement -

Nuk është arritur marrëveshje në takimin disa orësh mes përfaqësuesve lokalë të SBAShK-ut dhe atyre të Komisionit për Arsim.

637 shoqata sindikale kanë refuzuar propozimin e kryetarit të Komisionit, Ardian Gola, i cili sugjeroi që greva të zëvendësohet nga mungesa e mësimdhënies në mosnotim.

- Advertisement -

Ndërkohë, 39 shoqata kanë votuar pro këtij propozimi, me 35 të tjera që kanë abstenuar.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të mirë mëngjesin e sotëm për...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...

Sefaj nga Këshilli Grevist: Be po ju bëj, Murati e Nagavci s’ishin bë drejtora as në Mamushë

Ali Sefaj nga Këshilli Grevist i BSPK-së, ka kritikuar Ministrin e Financave, Hekuran Murati,...

Pas votimit për pezullim të grevës, BSPK thërret konferencë të jashtëzakonshme

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...