E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Gjyshja refuzon të kujdeset për djalin e vajzës: Nuk jam çerdhe, e bëj vetëm nëse më paguan

- Advertisement -

Çdo prind e di se gjetja e një personi cilësor dhe të përballueshëm për t’u kujdesur për fëmijët e tyre është një makth i vërtetë.


Kjo është arsyeja pse ata shpesh u drejtohen anëtarëve të familjes, por gjyshërit nuk janë gjithmonë të emocionuar me idenë për t’u kujdesur për nipërit e mbesat e tyre.

- Advertisement -

Në veçanti, një gjyshe në Reddit njoftoi se ishte e lumtur të kujdesej për nipërit e saj, por vetëm nëse vajza e saj e paguante. Me këtë deklaratë ajo i ndau njerëzit.

“Vajza ime punon pesë ditë në javë, rreth shtatë deri në tetë orë në ditë, nga ora 7:30 deri në 15. Ajo më pyeti nëse mund të kujdesesha për djalin e saj dy deri në tre ditë në javë,” shpjegoi gjyshja situatën.

Ajo pranoi, por me kusht që të paguhej 80 kuna në orë. E bija pranoi, por kërkoi të zvogëlohej shuma në 65 kuna në orë.

- Advertisement -

“Ajo më thotë se nuk ka mundësi dhe fiton 150 kuna në orë, unë nuk jam kopsht fëmijësh, kam jetën time, punoj vetëm dhe mendoj se duhet ta kuptoj nëse kujdesem për fëmijën e saj. Unë nuk punoj dot dhe po e pakësoj rrogën. Ajo duhet ta kompensojë atë”, shtoi ajo.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Nga Arbër Paçarizi: Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën

Nga Arbër Paçarizi: "Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën, andaj nëse...

Pas 8 vjetësh, familja me 12 fëmijë bashkohet si dikur

Të mbledhur në studion e programit “E diela shqiptare” në Tv Klan, rubrika “Ka...