E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Gjendje e tmerrshme në shkollën “Anton Zako Çajupi” në Mitrovicë, muri i prishur po u shkakton alergji nxënësve

- Advertisement -

Arsimi në Mitrovicë po vazhdon të përballet me probleme bazike.


Disa nga objektet e shkollave e qytetit janë në gjendje të tmerrshme, duke mos plotësuar as kushtet elementare për mësim.

- Advertisement -

Nga pamjet e dërguara nga një lexues në “Jepi zë” nga shkolla fillore “Anton Zako Çajupi”, shihet se muri është i dëmtuar.

I njëjti ka thënë se kjo po ju shkakton alergji dhe se disa nga nxënësit janë sëmurë.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Smajljaj: Nëse sindikalistët lëshojnë pe dëshmojnë se janë të gatshëm për sakrificë

Profesori i universitar Avdi Smajljaj ka deklaruar se nëse SBAShK-u vendos t`i hap shkollat...

Këshilli i Prindërve letër krerëve shtetërorë: Nëse nuk ka marrëveshje deri më 1 tetor, fillojmë protestën

Kryesia e Këshillit të Prindërve të Kosovës ka paralajmëruar protestë në rast se Qeveria...

Nagavci vjen me një postim në Facebook, nuk flet për grevën

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka nënshkruar sot kontratat për ndërtimin e pesë çerdheve...

Nexhmi Hoxha nga Këshilli i Prindërve: Me padurim presim pezullimin e grevës

Anëtari i Këshillit të Prindërve të Prishtinës, Nexhmi Hoxha ka folur rreth qëndrimit të...