E enjte, 30 Mars, 2023

Gjendet gjallë 3-vjeçari që kishte 24 orë i vetëm në gomone në mes të liqenit

- Advertisement1-

Një djalë i vogël 3 vjeç ka mbijetuar për mrekulli në një gomone në mes të liqenit për gati një ditë, pasi prindërit e tij u mbytën gjatë një stuhie.


Tre vjeçari, i quajtur Fedya, u gjet pa ndjenja brenda gomones në një liqen në Rusi, afër kufirit me Korenë e Veriut.

- Advertisement -

Më pas ekipet e shpëtimit filluan kërkimin për gjetjen e prindërve të vogëlushit, Cristina Podareva, 31 vjeç dhe Andrey Savochkin, 41 vjeç. Prindërit i mësuan djalit të tyre si të fikte motorin e gomones.

Por mbetet e paqartë saktësisht se çfarë ndodhi me familjen në Liqenin Khanka në rajonin lindor rus të Primorsky Krai dhe si Fedya arriti të mbijetojë.

Djali u gjet i vetëm në gomone pas 24 orëve nga mbytja e prindërve të tij, të cilët nuk ishin në gjendje të ktheheshin në gomone pasi ranë në liqen.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...