E hënë, 3 Tetor, 2022

Gardërobë me vlerë 5.000 paund: Njihuni me vogëlushen shqiptare që fitoi vëmendjen e mediave të huaja

Vogëlushja me origjinë shqiptare, Azalea Elezaj, mbushi suplementet e mediave rozë në Britani e më gjerë, për fotot që majaja e saj Suela, publikonte në rrjete sociale.

Suela, postonte foto të së bijës, të veshur me rroba nga firmat e shtrenjta. E gjithë gardëroba e vogëlushes Azilea, ka një vlerë plot 5.000 paund. Kulmi i “famës” së Alizeas, u arrit falë një publikimi në një artikull nga prestigjiozja “The Sun”, por edhe kur ajo dhe e ëma u ftuan në një nga emisionet më popullore të mëngjesit në Britani. Ndërkaq, Suela dhe Azilea ishin të ftuara në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku zbuluan gjëra akoma dhe më interesante.

- Advertisement -

“Ne ishim me pushime në atë periudhë. Nuk e dija se ku do të dilte. Mua më shkroi një gazetare, nuk më tha se nga vinte, thjesht i dhashë disa informacione. Në momentin kur Azilea doli tek “The Sun”, u lumturova shumë. Nuk më pëlqeu titulli, 5.000 paund, jo është e gjithë gardëroba e Azileas është 5.000 paund. E gjithë ka qenë se Azaleas i vlen 5.000 paund kjo gjë. Nëse do ta lexoj ndonjë artikullin, aty e shikon që unë Azileas ia kam marrë rrobat me zbritje. Nuk ka qenë asnjë dëshirë, thjesht si nëna që ka dëshirë për të veshur fëmijën e vet. Unë fillova të mos kem nevojë për të blerë për Azilean dhe kurseva para. Të përditshmet Azilea i kishte nga dhuratat nga faqet e ‘Instagramit’, u shpreh Suela.

Ndërsa e pyetur nga Bieta për shifrën e veshjes më të shtrenjtë që i ka blerë Azileas, Suela u përgjigj:

“Pallto, ajo ka kushtuar 360 paund, por unë kam pasur 20 % e zbritjes dhe nuk e mbaj mend sa e kam marrë”.

- Advertisement -

  

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...