E diel, 24 Tetor, 2021

Flutura Mazreku nga Rahoveci që punon në Qeverinë e Kanadasë: Vajzat dhe gratë në Kosovë të luftojnë për ëndrrat e tyre, të mbështetin njëra-tjetrën

Është një nga vajzat shembull se si arrihet suksesi jashtë vendlindjes. Në vitin 2006 u zhvendos për të jetuar në Kanada ku u shkollua dhe arriti të bëhet pjesë e Qeverisë së Kanadasë, ku aktualisht punon si analiste e politikave. Fjala është për Flutura Mazrekun e cila vjen nga qyteti i Rahovecit.


Ajo në një intervistë dhënë për median “Kids of Kosova” (www.kidsofkosova.net) ju ka dërguar dhe një mesazh vajzave dhe grave në Kosovë që të mos heqin dorë nga ëndrrat e tyre përkundër sfidave që mund të ballafaqohen.

Mesazhi i znj.Flutura:

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nuk e kemi ditur më parë, aktorja e njohur tregon historinë e bukur pas emrit të vajzës së saj

Më 18 qershor të vitit që lamë pas, çifti Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi...

Bëmë baba, të të ngjaj! Anna Gjebrea do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizionin e fëmijëve

Dardha bie nën dardhë thotë populli, ndaj nuk është aspak e rastësishme që Anna...

Amla Muçaj, 5-vjeçarja nga Tropoja një këngëtare dhe valltare e jashtëzakonshme

Është vetëm 5-vjeçare, por qysh tani ka marrë vëmendjen e publikut shqiptar. Quhet Amla Muçaj dhe...

Tragijke: 12-vjeçarja vret të atin bashkë me shoqen për t’u bërë të famshme

Një vajzë e re në Santa Catarina, Brazil ka vrarë babain e saj në...