E shtunë, 1 Prill, 2023

Flamuri Gjigand i Kosovës, që synon të thyej rekordin botëror “Guinness” – punuar nga artistja nga Drenica

- Advertisement1-

Siç mund ta shihni edhe nga pamjet që sjellë Kids of Kosova, mozaiku gjigant i Flamurit të Republikës së Kosovës po merr formë.


Arbnora Fejza-Idrizi nga Skenderaj së bashku me stafin e saj dhe 25 nxënësit nga qyteti i Skenderajt po punojnë pa reshtur për të realizuar Mozaikun me të Madh Origami në Botë, Flamurin e Republikës së Kosovës.

- Advertisement -

Shikoni videon:

 

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm personat me koeficient të lartë të inteligjencës mund të dallojnë një shkronjë të ndryshme në foto

Zgjidhja e një iluzioni optik kërkon aftësi të mira vëzhgimi dhe një sy të...

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...