E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Fëmijët shqiptarë të Greqisë ftohen të mësojnë gjuhën shqipe

Lidhja e Mësuesve Shqiptarë në Greqi, në Ditën Ndërkombëtare të Mësuesit, ka ftuar fëmijët shqiptarë të ndjekin mësimin e gjuhës amtare, i cili jepet falas nga mësuesit e Lidhjes.

- Advertisement -

“Duke i quajtur mësuesit, ruajtës të gjuhës, kulturës dhe identitetit tonë kombëtar, LMSHG-ja përcjell se tekstet shkollore dhe materialet didaktike plotësuese, gjithashtu falas, kanë mbërritur në kohë në Greqi, nën kujdesin e Qendrës së Botimeve për Diasporën dhe përfaqësive tona diplomatike atje”, thuhet në njoftimin e Qendrës së Botimeve për Diasporën.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

7-vjeçari bën krenar Kosovën, fiton në garat ndërkombëtare të matematikës

Molos Gashi, 7-vjeçar, ka korrur një sukses të madh në fushën e matematikës. Ai ka...

Pse aktivitetet edukative janë të rëndësishme për parashkollorët?

Aktivitetet praktike i lejojnë fëmijët të angazhojnë plotësisht shqisat e tyre gjatë procesit të...

“Nuk e shoh të ardhmen këtu”, studenti i infermierisë thotë se do të ik në Gjermani

Ishte i qartë kur zgjodhi të studionte për infermieri. Denis Syla profesionin nuk do ta...

Mësimdhënëset e Gjilanit detyrohen nga Drejtoria e Arsimit që të shkojnë në takimin me ministren

Dje ka nisur fushata globale “16 Ditët e Aktivizmit Kundër Dhunës me Bazë Gjinore”,...