E enjte, 30 Mars, 2023

Fëmija në Kinë lind me superfuqi që as shkenca nuk mund t’i shpjegojë

- Advertisement1-

Nong Yongsui, një djalë nga Dahua, Kinë, konsiderohet si një nga rastet e njerëzve me aftësi të mbinatyrshme që po çudit botën.


Ai ka lindur me sy blu, por kanë një shkëlqim të caktuar që e veçon atë nga fëmijët e tjerë me sy blu.

- Advertisement -

Më vonë ai do të zbulonte se ngjyra e syve të tij nuk ishte tipari i vetëm i veçantë, pasi më vonë do të zbulonte se shikon në mënyrë të përsosur në errësirë ​​të plotë.

Ka nga ata që thonë se Nong Yongsui është një fëmijë i Yjeve, domethënë nga ata fëmijë që, sipas një teorie, rimishërohen në planetin tonë për të na ndihmuar të evoluojmë.

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...