E shtunë, 1 Prill, 2023

Familja 7 anëtarëshe që jeton “bashkë” me gjarpërinjtë, fëmijët të frikësuar

- Advertisement1-

Fëmijët janë të tmerruar nga gjarpërinjtë që futen brenda”, familja me 7 anëtarë jeton në kushte të mjerueshme

Qytetarja shprehet në mesazhin e saj se vendi ku jetojnë ndodhet në mes të pyllit, pa rrugë dhe pa asnjë lloj sigurie. Ajo ngre shqetësimin se i ka mbajtur fëmijët të flenë jashtë në shi e dëborë, ndërsa thekson se ata janë pa shkollë, pasi shkolla ndodhet dy orë larg.

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...