E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Esila Morina, 5 muajshe nga Kamenica ka nevojë për ndihmë

- Advertisement -

Esila Morina, 5 muajshe nga Kamenica ka nevojë për ndihmë.

Familjarët përmes një postimi në Facebook kanë shkruar se Esila ka tumor në zemër dhe ka nevojë për trajtim jashtë vendit, shkruan Kids of Kosova.net.

- Advertisement -

APEL PËR NDIHMË

Esila Morina e lindur më datë 25.05.2020, nga Komuna e Kamenicës, me vendbanim në Hodonoc, është diagnostifikuar me Tumor Gjigant në Zemër dhe ka nevojë për trajtim jashtë vendit. Prindërit Fisniku dhe Almedina, kanë dy fëmijë Reisin- tre vjeçar (i cili është i prekur me Sindromën Down), si dhe Esilën 5 muajshe.
Vajza do të trajtohet në spitalin e Turkisë, pas kimioterapise do të operohet.
Për shkak të kushteve ekonomike dhe pamundësisë për mbulimin e shpenzimeve, prindërit bëjnë apel për ndihmë financiare.
Për detaje tjera do te njoftoheni ne vazhdimesi..

Ndihmat mund të dërgohen në këto të dhëna:
Xhirollogaria për Kosovë:
Emri dhe mbiemri: Almedina Morina
Raiffaisen Banka
Nr. i xhirollogarisë: 1507001006056860

- Advertisement -

Xhirollogaria për Evropë:
Beneficiary’s name: Almedina Morina
SËIFT code: RBKOXKPR
IBAN XK051507001006056860

Bamirës Zoti ju shpërbleftë!

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...