E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Esila Fejzula, 3-vjeçarja  nga Shkupi e cila flet 3 gjuhë të huaja – kur të rritet dëshiron të bëhet mësuese

- Advertisement -

I ka veç 3-vjet, por qysh tani di tre gjuhë të huaja. Gjuhën Angleze, Gjuhën turke dhe atë maqedone.

Edhe pse ende nuk ka filluar parashkollorët, ajo di Alfabetin e Gjuhës Shqipe, ndërsa di të shkruaj shumë mire.

- Advertisement -

 

Di edhe të vizatojë bukur, çka e dëshmojnë vizatimet që bën.

Kjo është Esila Fejzula me prejardhje nga Shkupi, por që jeton në Fushë Kosovë.

- Advertisement -

Ajo për “Kids of Kosova” ka dërguar video ku tregon si i flet tre gjuhët e huaja, ndërsa ka dërguar edhe disa vizatime për të treguar talentin e saj.

Esila përmes një video dërguar për “Kids of Kosova” (www.kidsofkosova.net) tregon se kur të rritet dëshiron të bëhet mësuese, ndërsa jep mesazhin edhe për bashkëmoshataret e saj.

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Edhe një tjetër mërgimtar, i gatshëm t’ua jap nga 100 euro mësuesve

Mërgimtarët po vazhdojnë të tregojnë gatishmëri për t’i ndihmuar mësuesit kosovar. Edhe Fitim Krasniqi, nga...

INTERVISTË| Xhevahire Krasniqi, mësuesja e prekur dy herë me kancer: Si e luftova dhe ju riktheva familjes e nxënësve

Është prekur dy herë me kancer, por sot fatmirësisht gëzon shëndet të mirë dhe...

INTERVISTË| Dr.Lumnije Kqiku kosovarja e parë që preku majat e shkencës: Si e kujtoi hyrjen në librin enciklopedik më prestigjioz në botë

Është nga Gjilani por jeton në Austri nga ku nuk i ndahet shkencës e...

INTERVISTË| Zv.ministri Dukagjin Pupovci: Ligji i ri do të sjellë rritjen e pagave në arsim

Çështja e shamisë në shkolla, greva në arsim në prag të vitit të ri...