E shtunë, 25 Mars, 2023

Është vajzë! Vjen në jetë Ajla, bebushja e parë e vitit 2021!

- Advertisement1-

Ajla, bebushja e parë e 2021 në Shqipëri.

Në maternitetin Mbretëresha Geraldinë, ka ardhur në jetë fëmija i parë, në orën 00:01.

- Advertisement -

Ajo është pagëzuar me emrin Ajla. Në 10 minutat e para të 2021, kanë ardhur në jetë tre fëmijë, të trija vajza. Me siguri 2021, do të jetë një vit i ëmbël.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...