E premte, 24 Mars, 2023

Është 63 vjeçe dhe gëzohet me një fëmijë në pleqëri

- Advertisement1-

Një nga gjërat më të bukura që mund t’i ndodhi një femre është të bëhet nënë dhe kjo është ndjesia më e bukur në botë.


Çdo gjë fillon dhe ndryshon dhe jeta merr një kuptim tjetër.

- Advertisement -

Në moshen 61 vjeçare Ana Maria është bërë nënë për here te pare pasi gati per 5 vjet ajo ka nisur trajtimin per tu bere nene dhe te kete nje femi. Por pas 5 vitesh tashme ajo eshte nene dhe eshte shume e lumtur.

Ana pohon se kishte ëndërruar gjithë jetën këtë gjë dhe mezi e kishte pritur këtë çast kaq të bukur.

Ajo lindi një djalë të shëndetshëm 3.4 kg dhe emrin ia vuri Ian.

- Advertisement -

“Ka shumë femra në moshën time që duan të bëhen nëna por ja që asnjëherë nuk eshte vone.

Une e kisha ëndërr të kisha një fëmijë megjithese shume vone por ja që jeta të vjen në një lloje mënyre që ti nuk je e përgatitur për një fëmijë”.

- Advertisement -

Rreth dy vjet më pas, Ana është endee lumtur. Ajo thotë se nuk resht së qeni e lumtur me të birin.

Tani çdo dite e kaloj me djalin tim dhe çdo dite e shijoj në maksimum me të sepse ai më jep fuqi dhe plot energji për jetën”.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...