E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Emra vajzash të frymëzuar nga Princeshat

- Advertisement -

Zgjedhja e emrit të foshnjës është një nga vendimet e para të mëdha që do të merrni si një prind i ardhshëm.


Nëse jeni duke u përgatitur të vendosni emrin e fëmijës tuaj dhe po shkoni për një frymë mbretërore, ne kemi në dorë të gjitha llojet e emrave mbretërorë, të frymëzuar nga princeshat e trilluara dhe ato reale.

- Advertisement -

Shfletoni idetë më poshtë dhe emri i të porsalindurës tuaj mund të jetë thjesht lavdia juaj kurorëzuese.

Emrat e Princeshave që fillojnë me:

A
Adelaide, Aiko , Aleksandra, Alice, Amelia, Anastasia, Anna, Anne, Ariel, Aurora

- Advertisement -

B
Beatrice, Belle, Blanche

C
Camilla, Caroline, Catherine, Cecilia, Charlotte, Constance, Cressida, Cristina

D
Daenerys, Daisy, Daphne, Dauphine, Diana

- Advertisement -

E
Edith, Eleanor, Elizabeth, Elsa, Eugenie

F
Fiona

G
Gisela, Gsielle, Grace

H
Hasna, Helena, Henrietta

I
Isabella, Isolde

J
Jasmine

K
Kate

L
Laurana, Leia, Louisa, Louise, Lucienne

M
Magdalena, Marceline, Margaret, Marie, Mary, Matilda, Merida, Mia, Moana

N
Natalia

O
Ota

P
Pauline, Padme, Philippa

R
Raya, Regan, Roxanne

S
Saisha, Snow, Sophia, Sophie

T
Taisie, Tamina, Tatiana, Tiana

V
Vera, Victoria

W
Wallis, Winnifred

X
Xena

Y
Yolande, Yuki, Yue

Z
Zara, Zelda.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...