E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Emocionuese: 7-vjeçari nis të ecë pas operacionit të 15-të

- Advertisement -

Ronaldo Toluli është vogëlushi nga Fushë-Kruja që ka kryer plot 15 operacione, 14 prej tyre në Turqi dhe më të fundit në Spitalin Amerikan 2, pasi nuk kishte njërën këmbë.

Operacioni i 15 i vogëlushit 7-vjeçar u realizua më 9 tetor të 2020 dhe tashmë ai mund të ecë normalisht.

- Advertisement -

Të ftuar në “ABC e Mëngjesit”, nëna e tij Rudina dhe Ronaldo kanë falenderuar gazetarin Osman Stafa që prezantoi rastin dhe producentin Turjan Hysko që pagoi protezën.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...