E shtunë, 1 Tetor, 2022

Emocionuese: 7-vjeçarja shet limonada për të përballuar operacionin në tru

- Advertisement -

Një histori tejet e veçantë është ajo e 7-vjeçares Liza Scott, nga Alabama e SHBA.


Vogëlushja, prej një viti shet limonada në furrën në pronësi të nënës së saj, për një qëllim të vetëm: të grumbullojë paratë për operimin që do të kryej në tru.

- Advertisement -

Muajin e kaluar, mjekët e lajmëruan familjarët e saj se Liza vuante nga një sërë sëmundjesh, ndër të cilat më problematikja ishte ajo që lidhej me trurin. Nëna e Lizas, Elizabeth ka treguar për mediat vendase, përpjekjet e së bijës për të grumbulluar paratë e operimit, që për hir të së vërtetës është tepër i shtrenjtë.

“I thash se nuk ka nevojë ta bëjë këtë gjë. Por më tha se ka marrë vendimin për të shitur limonada dhe të japë kontributin e saj në mbledhjen e parave për operacionin”, u shpreh Elizabeth.

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...