E shtunë, 1 Prill, 2023

Emisioni “Shqip Art” me Ejza Hoxha – E ftuar – Poetja Mimoza Xhindi/ VIDEO

- Advertisement1-

Poetja, aktivistja dhe drejtoresha e shkollës, Mimoza Xhindi, është mysafirja e Ejza Hoxhas këtë javë.

Poetja Xhidi ka folur për librat e saj që ka botuar, ku dallon dhe një prej librave që i ka kushtuar edhe një ngjarje të rëndë që i ka ndodhur në familje.

- Advertisement -

Më poshtë mund ta ndiqni intervistën e plotë:

Pjesa e parë: 

 

- Advertisement -

Pjesa e dytë:

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Mësuesi Elhami Hasani nga Cernica e Gjilanit: Mësimdhënësit duhet të testohen – por është e rëndësishme nga kush?

Punën si mësimdhënës e ka nisur nga viti 1999, pra nga përfundimi i luftës....

INTERVISTË| Vlora Kozhani: Mburrem që mbaj mbi supe titullin e mësimdhënëses

Vjen nga një familje që një jetë i ka dedikuar arsimit shqip. Ka ndjekur...

INTERVISTË| Profesori Beqir Letaj: Dalja në pension më emocionoi shumë, nuk mund t’i frenoja lotët kur u ndava me nxënësit

Ditë më parë doli në pension profesori nga Prizreni, Beqir Letaj, i cili një...

INTERVISTË| Gjokë Tahiri, drejtor i shkollës “Hysni Zajmi” në Gjakovë: Mësimdhënësit u mashtruan, rritja veç 50 euro është demoralizim për ta

Mësimdhënësit janë shprehur të zhgënjyer me rritjen që përfituan sipas koeficientit të ri të...