E mërkurë, 29 Mars, 2023

Video që tregon si ekipet e pastrimit të oqeanit e shpëtojnë një delfin dhe e lënë të lirë

- Advertisement1-

Një video e postuar në internet tregon ekipet e pastrimit të oqeanit duke shpëtuar një delfin pranë Bali.

Anëtarët e ekipit nga 4Ocean panë gjitarin e detit gjatë një pastrimi muajin e kaluar, shkruan kidsofkosova.net.

- Advertisement -

Ata hoqën rrjetën e peshkimit të mbështjellë rreth gojës dhe bishtit të saj dhe më pas e lanë të lirë.

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm personat me koeficient të lartë të inteligjencës mund të dallojnë një shkronjë të ndryshme në foto

Zgjidhja e një iluzioni optik kërkon aftësi të mira vëzhgimi dhe një sy të...

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...