E premte, 24 Mars, 2023

Eglis Toska, sa bukur reciton poezinë për Flamurin

- Advertisement1-

Dita e Flamurit, 28 Nëntori është padyshim festa më e dashur për shqiptarët.

Kudo këndohet kuq e zi, ndërsa edhe fëmijët janë ata që e ndiejnë shumë këtë festë, ku recitojnë poezi të ndryshme për Flamurin.

- Advertisement -

Edhe 9-vjeçri nga fshati Shtermen i Cerrikut, Eglis Toska ka realizuar një poezi të bukur për festat që ikën të Nëntorit.

“Për ty” flamur është poezia që ka recituar ai, dhe ka dërguar në “Kids of Kosova”.

 

- Advertisement -

 

Eglisi në një intervistë për “Kids of Kosova” ka thënë se ëndërron të bëhet aktor. 

(Kids of Kosova)

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...