E hënë, 28 Nëntor, 2022

Edhe një tjetër mërgimtar, i gatshëm t’ua jap nga 100 euro mësuesve

Mërgimtarët po vazhdojnë të tregojnë gatishmëri për t’i ndihmuar mësuesit kosovar.

Edhe Fitim Krasniqi, nga Smallusha e Lipjanit, që punon në Gjermani, ka shprehur gatishmërinë që t’i ndaj nga 100 euro për mësuesit e fshatit të tij të lindjes.

Ai në Sytë 7 në Klan Kosova, tha se në fshat janë rreth 20 mësues, për çka ka mundësi financiare për t’ua ndarë nga 100 euro deri në zbatim të Ligjit të Pagave.

- Advertisement -

Por, i njëjti, në Sytë 7, tha se nuk ka gjetur gatishmëri nga mësuesit, ndonëse ka pasur kontakte, pasi beson se refuzimin po e bëjnë si shkak i presioneve të partive politike opozitare.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alea Hasani, nxënëse e shkollës “Dardania” – një piktore dhe pianiste me të ardhme të ndritur

Gazeta Online "Kids of Kosova" dhe "Albanian Kids of Kosova", nga sot e (29...

Flet Meritë Gashi, mësuesja që u zgjodh më e mira në Kosovë: Si u ndjeva kur e mora çmimin dhe mesazhi im për kolegët...

Mësuesja e shkollës fillore “Liria” në Fortesa e Rahovecit, Merita Gashi është zgjedhur mësuesja...

“E premtja me Lejlan”, të ftuara Suela, Arisa dhe Stina

Këtë javë në emisionin “E premtja me Lejlan” janë të ftuara 3 vajza që...

Eglantina Osmanollaj, modelja nga Prizreni: Modelingu ëndrra ime e fëmijërisë që u bë realitet – prindërit të përkrahin fëmijët e tyre

Prej katër vitesh merret në mënyrë profesionale me modeling, ndërsa si e vogël e...