E diel, 24 Tetor, 2021

Edhe ky vit shkollor ka tre skenarë, por tek i treti vështirë të shkohet

Nga Komisioni i Edukimit, ministrja e Arsimit Evis Kushi vë në dijeni që ashtu si vitin e kaluar, edhe këtë vit, janë përgatitur 3 skenarë për zhvillimin e mësimit.


I pari është ai me prezencë fizike në klasa. I dyti është i kombinuar, në klasa dhe online dhe i treti është mësimi i zhvilluar vetëm online.

Ky i treti është gati i pamundur të ndodhë, siç edhe ministrja shton, pasi procesi i vaksinimit të mësuesve ka ecur me ritme të kënaqshme.

Shkolla ka nisur që prej shtatorit. Të hënën që vjen nis mësimi edhe në universitete.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Kina heq detyrat e shtëpisë për nxënësit dhe shton kohën e pushimit

Kina pret të miratojë një ligj për arsimin që synon të reduktojë stresin e...

Masat e reja anti-COVID: Kështu do të organizohet mësimi në shkolla sipas vendimit të ri të qeverisë

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është vendosur për masat...

E tmerrshme: Mësuesi rrah nxënësin, e ngre në ajër dhe e godet shuplaka

Në rrjetet sociale është shfaqur një video shqetësuese e një mësuesi që dhunon një...

E dhimbshme: Vdes në moshë të re mësuesja Anesa Sabedini

Ndërron jetë në moshë të re mësuesja e Shkollës fillore Liria, Anesa Sabedini. Këtë lajm...