E mërkurë, 28 Shtator, 2022

E trishtë: ‘Vajza jonë ishte e shëndetshme’…

- Advertisement -

Tagan White, një 5-vjeçare nga Amarilo, ka humbur jetën nga Koronavirusi, pak orë pas daljes nga spitali dhe kthimit në shtëpi.

Lajmin e hidhur e kanë bërë të ditur mediat e huaja, të cilat raportojnë se vogëlushja nuk vuante nga sëmundje të tjera.

- Advertisement -

Si u infektua vogëlushja dhe si ndodhi ngjarja?

5-vjeçarja kishte rezultuar pozitive me Koronavirus javën e shkuar. Sipas doktorëve, virusi nuk do kishte pasoja të rënda te ajo dhe vogëlushja duhej të pushonte në shtëpi.

- Advertisement -

Më vonë atë mbrëmje, 5-vjeçarja u gjet e pavetëdijshme në dhomën e saj nga e ëma. Ajo u dërgua me nxitim në spital, por fatkeqësisht ishte shumë vonë. Disa orë më pas, mjekët njoftuan për vdekjen e saj.

Prindërit e kuptuan që diçka nuk shkonte me vajzën e tyre me datë 27 tetor.

- Advertisement -

“Ajo vetëm flinte, flinte, flinte…kjo vazhdoi të martën dhe të mërkurën. Mbrëmjen e së mërkurës filloi dhe të villte. Të enjten e dërguam në spital ku dhe doli me Koronavirus”, kanë treguar prindërit për KAMR.

“Vajza jonë ishte shumë e shëndetshme. Nuk ka mundësi që kjo të ketë ndodhur. Doktori na tha se fëmija ynë do ishte mirë, mirëpo nuk ia doli as 24 orë”, kanë vazhduar ata. Prindërit janë të mendimit se nuk duhet ta kishin dërguar në shtëpi, ndoshta kështu mund t’i kishin shpëtuar jetën.

Burimi: “Daily Mail”

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...