E diel, 29 Janar, 2023

E thotë studimi: Këto janë 5 punët më të mërzitshme në botë

- Advertisement -

Studiuesit nga Universiteti i Essex-it në Angli, pyetën më shumë se 500 njerëz në pesë eksperimente të ndryshme në lidhje me karrierat dhe hobet që ata i konsideronin si më “të mërzitshme”.

Financat u etiketuan në masë të madhe si industria më e mërzitshme në botë, me pozicionet e lidhura me financat që zënë katër nga pesë vendet e para në listën “më të mërzitshme”.

- Advertisement -

5 punët më të mërzitshme

1.Analiza e të dhënave

2.Kontabiliteti

- Advertisement -

3.Puna tatimore/siguruese

4.Pastrimi

5.Bankiere

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Jasharaj për (mos) publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria të mos bëjë veprime që acarojnë situatën

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Vdes profesori universitar kosovar, në një aksident komunikacioni në Bullgari

Një aksident me fatalitet ka ndodhur dje në Bullgari. Si pasojë e këtij aksidenti ka...

Rrahman Jasharaj: Misteri i pagave, e papranueshme koeficienti nën 120 euro

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për Paga – koeficienti mbahet sekret

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...