E hënë, 3 Tetor, 2022

E thotë raporti: Më shumë se 10% e mësuesve në Kosovë nuk përgatiten për orët mësimore në klasë

Emërimi i mësuesve përme lidhjeve politike është debat që çon pluhur jo pak në vendin tonë.

Një raport nga Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD) i publikuar më 2018 tregon se më shumë se 10% e mësuesve në Kosovë nuk përgatiten për orët mësimore në klasë.

- Advertisement -

Raporti më tej thotë  se 7% e mësuesve kosovarë janë të prirur për të pasur takime individuale me nxënësit për nevojat që kanë.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrahman Jasharaj: Nëse pagat nuk procedohen, unë nuk garantoj çfarë do të ndodh tutje

Kreu i SBASHK’ut, Rrahman Jasharaj, i ka konfirmuar raportimet se vetëm mësimdhënësit grevistë janë...

“Kryeministër je futur në qorrsokak me skandale, paguaj mësimdhënësit se mjaft i poshtërove”

Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu, i ka bërë thirrje kryeministrit Kurti që t’ua ndajë...

“Mos ekzekutimi i pagave – ka familje që sot Qeveria Kurti i ka lënë pa bukë”

Ish-ministrja Hykmete Bajrami ka reaguar sot ndaj mos ekzekutimit të pagave për mësimdhënësit për...

Rrahman Jasharaj: Qeveria na ka goditur pas shpine

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka folur për mos ekzekutimin e pagave nga Qeveria...